Blog

29 sierpnia 2017

Fiat Tipo – warto było czekać

fiat-tipo-hatchback

W 2014 roku Fiat zakończył sprzedaż modelu Bravo. Oferta samochodów osobowych ograniczyła się do Pandy, Punto, cieszących się sympatią klientów modeli linii 500 oraz  Doblo i Qubo. Powstałą lukę w zakresie samochodów kompaktowych szybko i z powodzeniem wypełniło Tipo – model, który odniósł sukces już w momencie premiery.

Pierwsze wrażenie

Jak zawsze kluczem do sukcesu jest pierwsze wrażenie. Detale takie jak solidny kluczyk łamany w scyzoryk, ergonomiczne klamki czy oryginalny przedni grill stawiają Tipo wyżej od bezpośrednich konkurentów w klasie samochodów popularnych. Siadając za kierownicą stwierdzamy, że użyte materiały są dobrej jakości i również tym elementem Nowe TIPO zaskakuje nas bardzo pozytywnie. Solidny lewarek zmiany biegów obszyty skórą i więcej niż przyzwoita, wielofunkcyjna kierownica. Cały środek jest utrzymany w czerni, ozdobionej miejscami wstawkami w kolorze matowego aluminium. Cenne, że włoski producent zrezygnował z tandetnych, łuszczących się chromowanych imitacji, które wciąż trafiają się jeszcze w samochodach klasy miejskiej i kompaktowej. Wewnątrz samochód jest bardzo obszerny i wygodny, bez problemu pomieścimy się także w przestronnym i dużym bagażniku. Zarówno z przodu jak też z tyłu siedzi się dość wysoko, ale w żadnym wypadku nie brakuje miejsca. Na ilość i objętość schowków nie można narzekać. Obsługa całego panelu kierowcy jest intuicyjna i nie absorbuje uwagi kierowcy.

Jazda nowym TIPO

Po uruchomieniu silnika okazuje się, że jego odgłos jest bardzo skutecznie wytłumiony. Sprzęgło pracuje sprężyście, a biegi zmieniają się precyzyjnie. Auto żwawo przyspiesza i płynnie wkręca się na obroty dotyczy to jednostki nawet z silnikiem 1.4/95 KM. Niepokojących odgłosów nie generuje także zawieszenie (z przodu układ McPherson, z tyłu belka). Na precyzję prowadzenia nie można narzekać. To w końcu popularna konstrukcja bez aspiracji sportowych, ale naprawdę nie jest źle. Bardzo dobrze obsługuje się komputer pokładowy oraz radio – wszystko jest dostępne w kierownicy.

Podsumowanie

TIPO należące do linii samochodów budżetowych, godzi jakość wykonania ( wysoką jak na tego typu samochód ) z atrakcyjną ceną końcową. TIPO po prostu się podoba !!! i jest to niepodważalny fakt, którego potwierdzeniem jest czołowe miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się w Polsce aut.

News
About administrator

Leave a Reply